NOVOGODIŠNJI TURNIR PRIJATELJSTVA

Karatisti indjijskog Železnicara bili su uspešni i lepo su se družili na ''Novogodišnjem
kupu prijateljstva'' koji je održan u subotu 22.12.2018. u Hali "Park" u Staroj Pazovi.

Turnir je bio revijalnog karaktera a karakterišu ga prvi nastupi naših najmladjih
clanova, koji nisu imali takmicarska iskustva.
Takmicenje je bilo u katama, do uzrasta nada, i organizovano tako da svako dete
koje se takmici bude motivisano nekom od nagrada.

Na ovom prijateljskom turniru ucestvovala su deca iz karate klubova ''Front'' Stara
Pazova,
"Železnicar" iz Indjije, "Dunav" iz Starih Banvaca, "Unsu 022" iz Novih Banovaca i
"Beli orlovi" iz Nove Pazove.
Na turniru na kojem je takmicarski uspeh bio u drugom planu, najveci odziv bio je u
uzrasnoj kategoriji poletaraca, koji su se medjusobno upoznali i nadmetali u
drugarskoj atmosferi, uz smeh i poneki slatkiš, praveci prve korake na
takmicarskom tatamiju.
Odli?ne rezultate izborili su : Maša Ninkovic, Lazic Filip, Mitric Luka, Malic Vuk,
Bjeljac Stefan,Stankovic Tamara, Soisavljevic Dunja, Mucibabic Jovana, Cankovic
Teodora, Ciric Dajana, Ljukovcanin Nadja, Malic Miloš, Žarkovic Luka, Nikic Jana,
Lukac Ognjen, Paunovic Una i Andjela Huhn.

NASTUP MONIKE JURISIC NA BALKANSKOM PRVENSTVU U DUBROVNIKU

Karatistkinja idjijskog Železnicara , Monika Jurišic imala je dobar nastup za
reprezentaciju Srbije na Balkanskom prvenstvu za seniore U-21 koje je održano
od 30.11. do 02.12.2018. u Dubrovniku, Hrvatska.

Naime Monika je prvi mec izgubila od Balkanske šampionke Veronike Kostove iz
Makedonije sa rezultatom 0:2 nakon cega je ulaskom Kostove u finale radila
repasažne meceve da bi u zadnjem repasažnom mecu pri vodstvu od 5:2 protiv
Azre Bašic iz BIH bila diskaliikovana zbog prekomernog kontakta a samim tim i
izgubila mec za bronzanu medalju.

Sve u svemu Monika je imala dobar pvi nastup za reprezentaciju Srbije.

Šef boilišta na Balkanskom prvenstvu bio je Svetski sudija Miroslav Dragojlovic.

MONIKA JURIŠIC PUTUJE NA BALKANSKO PRVENSTVO , U-21 U DUBROVNIK
Karatistkinja indjijskog Železnicara, Monika Jurišic nastupice za reprezentaciju Srbije
u kategoriji U-21 borbe -61kg, na predstojecem Balkanskom prvenstvu koje se održava
u Dubrovniku, Hrvatska od 30.11. do 02.12.2018. godine.

Monika se izborila za nastup za seniorsku reprezentaciju Srbije tako što je osvojila medalje
na Kupu i Prvenstvu Srbije u martu i novembru 2018. god. , kao i na abodovnim turnirima
''Zlatni pojas Cacka'', ''Dunav Kup'' i ''Beogradski pobednik''.
Sve u svemu još jedan vrhunski takmicar Železnicara u vrhu ženskog sporta Indjije.

MONIKA JURIŠIC TRECA NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA KADETE, JUNIORE I ML. SENIORE

Izrazito jaka konkurencija na Državnom prvenstvu koje je održano u dva dana
u sportsko j hali ''Ranko Žeravica'' na Novom Beogradu  a okupilo je preko
600 plasiranih takmicara sa Prvenstava Vojvodine, Uže Srbije i Beograda.

U veoma jakoj konkurenciji mladjih seniorki u kategoriji -61 kg trece mesto
i bronzanu medalju izborila je Monika Jurišic, dok su kadeti Mihailo Grubic (-52kg)
i Luka Cubrilo (-57 kg) kao i junior Stefan Lemajic (-68kg) izgubili zadnji
repasažni mec i ostali bez bronzane medalje.

Manje Srece imala je kadetkinja Andjela Marcetic u katama kao i Damjan
Ciric (-70kg) u borbama.

Sve u svemu još jedan uspešan takmicarski vikend karatista indjijskog Železnicara.

USPEŠNI NA DRŽAVNOM KUPU ZA NADE, PIONIRE I POLETARCE

Karatisti indjijskog Železnicara bili su veoma uspešni na Kupu Srbije koji je održan u dva
dana u sportskoj hali ''Ranko Žeravica'' na Novom Beogradu.
Prvog dana takmicari u katama imali su težak put do do pobednickog postolja.
Naime, mladi takmicari Železnicara borili su se na šest borilišta sa najboljim plasiranim
takmicarima sa pokrajinkog odnosno kupa uže Srbije i Beograda za jedno od odlicija.

Maša Ninkovic u apsolutnoj kategoriji izborila je bronzanu medalju kao i Aleksa
Labenšperger kod pionira  i Mateja Jajic kod poletaraca u C klasi.
Manje srece imali su Stefan Bjeljac, Filip Lazic, Luka Popovic, Dunja Stojiljkovic, Jovana
Mucibabic, Tamara Stankovic i Ognjen Lukac koji ovog puta nisu uspeli da se domognu
pobednickog postolja.
U nedelju je, u takodje žestokoj konkurenciji boraca prvo mesto na Kupu Srbije izborio
Mihailo Grubic u kategoriji -50kg dok Ilija Pavlovic nije uspeo da osvoji medalju u